11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаАвстралијаМартин Вучиќ до новинарот или Македонците во Австралија: "Вие сте очигледно застанати...

Мартин Вучиќ до новинарот или Македонците во Австралија: “Вие сте очигледно застанати во некое друго време и немам што да ви одговорам повеќе”

Според новинарот Узунов од македонското радио 3 ЗЗЗ во Мелбурн некои Македонци сметаат дека посетата на групата Танец во Австралија се користи како пропагандно возило од страна на владата на Заев за да ги убеди Македонците да прифатат промена на името и бришење на нивниот идентитет како и обично „деловно работење“ и по тој повод, Сашо Узунов проба да направи интервју со г.Вучиќ.

На прашањето од Сашо Узунов дали ,,со прифајќањето на името ‘Северна Македонија” то значи дека се согласуваш со Грчки и Бугарски Расизам”?

Г-ин Вучиќ одговори:

“вие сте очигледно застанати во некое друго време и немам што да ви одговорам повеќe.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...