15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаАвстралијаСинтезис тргнаа на пат за Австралија

Синтезис тргнаа на пат за Австралија

Утринава од скопскиот аеродром членовите на најдобриот  македонски  етно бенд – Синтезис тргнаа на пат за Австралија.

Австралиската турнејата  ќе започне од Сиднеј во Четврток на 21ви Ноември од The Factory Theatre а ќе продолжи во Мелбурн на 23 Ноември.

Синтезис во Сиднеј ќе одржат и воркшоп за најмладите на кои ќе им се презентираат традиционалните македонски инструменти.

За повеќе информации https://www.facebook.com/events/458071781652633/

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...