3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Австралија Синтезис тргнаа на пат за Австралија

Синтезис тргнаа на пат за Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Утринава од скопскиот аеродром членовите на најдобриот  македонски  етно бенд – Синтезис тргнаа на пат за Австралија.

Австралиската турнејата  ќе започне од Сиднеј во Четврток на 21ви Ноември од The Factory Theatre а ќе продолжи во Мелбурн на 23 Ноември.

Синтезис во Сиднеј ќе одржат и воркшоп за најмладите на кои ќе им се презентираат традиционалните македонски инструменти.

РЕКЛАМА

За повеќе информации https://www.facebook.com/events/458071781652633/