29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Австралија Хумористично видео: Кинез ќе ви ја испее песната ''Свадба голема''

Хумористично видео: Кинез ќе ви ја испее песната ”Свадба голема”

Translate (Eng):[gtranslate]

Иако сме мала земја сепак нашето фолкорно богатство е надалеку познато, во нашиот прекрасен фолкор уживаат и многу други народи низ светот. Доказ за тоа е оваа изведба на младиот Кинез кој ја пее „Свадба голема”

Во прилог погледнете го ова прекрасно видео и уживајте:

РЕКЛАМА
- Реклами -