11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаАвстралијаСинтезис направија незаборавен спектакл во Сиднеј -Не ги пропуштајте во Мелбурн(Видео+Фотографии)

Синтезис направија незаборавен спектакл во Сиднеј -Не ги пропуштајте во Мелбурн(Видео+Фотографии)

Култните Синтезис направија незаборавен спектакл по кој публиката во Сиднеј долго ќе ги памети. Незаборавен концерт преполн со емоции, со изворни македонски песни пеени од прекрасните вокали на Анета , Билјана и Сузана  . Изворните ноти прекрасно изведени од Гоце, Марјан, Ване , Радослав, Горан-Гешо и незаменливиот маестро Гоце Димовски ја воодушевија публиката која играше и пееше повеќе од три часа.

Вакво нешто досега немало на овие простори во Австралија  се реакциите на публиката.

Синтезис ќе настапат во Мелбурн на 23ти Ноември во Торнбери театарот, би ви препорачале да не го пропуштите овој незаборавен спектакл.

https://www.facebook.com/shilomagazine.com.au/videos/670729736667346/?t=116

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...