Синтезис направија незаборавен спектакл во Сиднеј -Не ги пропуштајте во Мелбурн(Видео+Фотографии)

Култните Синтезис направија незаборавен спектакл по кој публиката во Сиднеј долго ќе ги памети. Незаборавен концерт преполн со емоции, со изворни македонски песни пеени од прекрасните вокали на Анета , Билјана и Сузана  . Изворните ноти прекрасно изведени од Гоце, Марјан, Ване , Радослав, Горан-Гешо и незаменливиот маестро Гоце Димовски ја воодушевија публиката која играше и пееше повеќе од три часа.

Вакво нешто досега немало на овие простори во Австралија  се реакциите на публиката.

Синтезис ќе настапат во Мелбурн на 23ти Ноември во Торнбери театарот, би ви препорачале да не го пропуштите овој незаборавен спектакл.

Синтезис -Концерт Сиднеј

Gepostet von Shilo Magazine Шило Магазин am Donnerstag, 21. November 2019

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here