9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаАвстралијаСиднеј- Донаторска вечер за Нова Камбана во црквата Св Пророк Илија...

Сиднеј- Донаторска вечер за Нова Камбана во црквата Св Пророк Илија во Силванија

Соопштение

Македонската Православна Црковна Општина “Св Пророк Иија” од Силванија ги известува верниците дека, во Сабота на 21. 01. 2023 година со почеток во 7.30 часот навечер  во спортскиот центар Илинден – Рогдаел, организираат.  ДОНАТОРСКА ВЕЧЕР, со богата вечера и неограничено  алкохолни и безалкохолни пијалоци. ·

Веселото расположение на сите присутни ќе се препушти на групата Арија Бенд

Вашето присуство можете на таа ВЕЧЕР да го обезбедите со  донација за влезница од $85.00.

Но, тоа не е се, на таа донаторска вечер ќе има и други изненадувања со богата програма и лотарија со високи и вредни. награди од фирми со богат асортиман и реноме

Со карти можете да се снабдите во МПЦО “Св. Пророк  Илија” во Силванија или кај било кој член од одборниците.

Вашата донација и целиот приход од оваа Донаторска Вечер се наменети за купување на ново црковно звоно, камбана. и дефибулатор за спасување од срцев удар.

 

За повеќе информации обратете се кај црковните  одборници или парохискиот свештеник во црквата Св. Пророк Илија во Силванија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...