7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Австралија Ансамблот Танец утре ќе настапи во Сиднеј како дел од турнејата -Душата...

Ансамблот Танец утре ќе настапи во Сиднеј како дел од турнејата -Душата на Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Националниот Ансамбл на песни игри Танец утре ќе настапи во Сиднеј. Танец е на  турнеја низ Австралија  по повод 70 годишното постоење. Турнејата е под наслов Душата на Македонија. Танец се претстави во Мелбурн во маестрално издание а се очекува тоа да го направи и во Сиднеј.

За повеќе карти и информации http://www.sutherlandshire.nsw.gov.au/Community/Entertainment-Centre/What39s-On/Tanec-70-Year-Jubilee

 

РЕКЛАМА

- Реклами -