-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаАвстралијаАнсамблот Танец утре ќе настапи во Сиднеј како дел од турнејата -Душата...

Ансамблот Танец утре ќе настапи во Сиднеј како дел од турнејата -Душата на Македонија

Националниот Ансамбл на песни игри Танец утре ќе настапи во Сиднеј. Танец е на  турнеја низ Австралија  по повод 70 годишното постоење. Турнејата е под наслов Душата на Македонија. Танец се претстави во Мелбурн во маестрално издание а се очекува тоа да го направи и во Сиднеј.

За повеќе карти и информации http://www.sutherlandshire.nsw.gov.au/Community/Entertainment-Centre/What39s-On/Tanec-70-Year-Jubilee

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...