14 C
Ohrid
среда, октомври 21, 2020
Почетна Австралија Сиднеј- Министерот за имиграција на Австралија на македонско кафе во училиште...

Сиднеј- Министерот за имиграција на Австралија на македонско кафе во училиште за македонски јазик Филип Втори

Translate (Eng):[gtranslate]

Училиштето за македонски јазик Филип Втори во Пикхрст  беше домаќин на високиот гостин од австралиската влада министерот за имиграција и мултикултура г-н Дејвид Колман.

Министерот се интересираше за работата на ова училиште и ги посети сите паралелки на македонски јазик. Министерот беше воодушевен од работата и организираноста на македонското етничко училиште . Македонското етничко училиште Филип Втори е добитник на многу награди а мината недела ја доби и наградата за допринос во општеството  од парламентот од Нов Јужен Велс.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -