7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаИсторијаЕвропјаните не нарекувале МАКЕДОНЦИ - Домородни МАКЕДОНЦИ

Европјаните не нарекувале МАКЕДОНЦИ – Домородни МАКЕДОНЦИ

Европјаните не нарекувале МАКЕДОНЦИ – Домородни МАКЕДОНЦИ

На фотографијава убаво пишува на Француски јазик ,,Солун – Домородни МАКЕДОНЦИ” .

Ова го пишува на многу фотографии од пред сто години , за сите градови од неподелена МАКЕДОНИЈА до 1913 година , дека ние сме ,, Домородни МАКЕДОНЦИ – Домороден народ МАКЕДОНСКИ ”.

Значи Европјаните не нарекувале МАКЕДОНЦИ – Домородни МАКЕДОНЦИ.

Значи на нас Македонците ние ни текнало самите да се нарекуваме Македонци, ами нас целиот свет не нарекувале МАКЕДОНЦИ како Домороден МАКЕДОНСКИ народ, каде што на истата Земја МАКЕДОНСКА, од Шар планина до Драма и Кавала , и од Пирин па се до Олимп планината, живееле нашите предци Античките МАКЕДОНЦИ, што е докажано со ДНК, дека носиме преку 30 % гени од Античките МАКЕДОНЦИ…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...