9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаБлагодарение на градоначалникот Ногачески, учениците во с.Требеништа добија централно греење

Благодарение на градоначалникот Ногачески, учениците во с.Требеништа добија централно греење

По завршувањето на проектот за инсталирање на централно греење во подрачното училиште во село Мешеишта, за време на зимскиот распуст во тек е инсталирање на централно греење и во подрачното училиште во село Требеништа, а за кој средствата се обезбедени од Буџетот на општината, распореден на Основното училиште „Дебрца“.

83483484 536984553570956 6822982628359012352 o

-Нашата заложба е до почетокот на идната учебна година сите училишта да добијат централно греење, а оние со мал број на ученици од подрачните паралелки нови грејни тела со користење на еколошки суровини за греење ( пелети ), вели градоначалникот на Дебрца, Зоран Ногачески, според кого, дотраените ќумбиња ќе бидат историја.

82423174 536984466904298 5718955632745250816 o

Фотографија на Зоран Ногачески - Градоначалник на Дебрца.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...