15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаАвстралијаМакедониците низ светотКоби Брајант се сликал со македонското знаме

Коби Брајант се сликал со македонското знаме

Младиот Коби Брајант се сликал со македонското знаме и македонските кошаркари кои зеле учество на Стрит Бол турнирот во Белград во 1998. Коби Брајант е лево на фотографијата  а од десно  е Трејси Мкгрејди. Фотографијата ја објави Обединетата Македонска Дијаспора на нивната фан страна

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...