14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Дебарца Градоначалникот Ногачески оствари средба со претставниците на Координативното тело, за еколошка...

Градоначалникот Ногачески оствари средба со претставниците на Координативното тело, за еколошка револуција во Дебрца

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес градоначалникот Зоран Ногачески оствари средба со претставниците на Координативното тело, кое беше носител на еколошката “револуција” во Дебрца, односно на активностите аргументирано да се докаже дека Дебрца и сливот на Охридското Езеро не се место за изградба на регионална депонија.

На средбата гостите ги информираше за тековните и идните проекти, особено во делот на екологијата.

Граѓанските предлози, сугестии и забелешки секогаш се добредојдени.

РЕКЛАМА
- Реклами -