30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Австралија Австралијанката Маргарита Томовска позната по името ,,Мерцедес мама” бара по 100 000...

Австралијанката Маргарита Томовска позната по името ,,Мерцедес мама” бара по 100 000 долари донација зашто никој не сакал да ја вработи.

Translate (Eng):[gtranslate]

Маргарита Томовска, очигледно со македонски корени , која е позната во Австралика како ,,Мерцедес мама” , бара да и уплаќаат по 100 000 долари зашто не можела да си најде работа.Резултат со слика за Маргарита Томовска

 

Томовска преку GoFundMe бара донации од по 100 000 долари. Преку оваа платформа , инаку се собираат пари за неизлечиво болни лица или за навистина сиромашни.

РЕКЛАМА

Таа на истата платформа покрена кампања во која бара пари зашто никој не сакал да ја вработи.Резултат со слика за Маргарита Томовска

За таквата ситуација Томовска ја обвинува полицијата , која наводно ја вознемирувба откако лани ја фатиле како возела 200 км/час со нејзината ќеркичка на задното седиште без појас.

Инаку Маргарита е многу активна на социјалните мрежи каде што се фали со скапа облека , автомобили и шопинзи.

- Реклами -