15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаАвстралијаВо Сиднеј промовирана книгата за Методија Андонов Ченто

Во Сиднеј промовирана книгата за Методија Андонов Ченто

Thank you all for coming to tonight’s Book launch -Australian Australian Macedonian Association – Metodija Andonov – Cento, Sydney

Заеднички проект на Прилепското Друштво МА – Ченто и Македонското Литературно Друштво Григор Прличев

Денес во Сиднеј- Австралија беше промовиравна книгата за Методија Андонов Ченто од Фиданка Танаскова . Промотори беа М-Р Душан Ристевски и Оливер Димоски книгата е испечатена на македонски и англиски јазик

Главен спонзор е прилепското друштво…

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...