15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаАвстралијаММА - Устијановски ќе се бори со Саргисон во неговото прво деби...

ММА – Устијановски ќе се бори со Саргисон во неговото прво деби во Голд Кост

Младиот Кристијан Устијановски ќе бори против многу поискусниот Саргисон во неговото прво професионално деби во Сабота на 18ти Март во Голд Кост Австралија.
Младиот Кристијан кој живее во Сиднеј Австралија неодамна ја освои аматерската титула на австралискиот Хекс и успеа да влезе во професионалните редови. Тој исто така има освоено многу австралиски Џиу Џицу титули, носител е на пурпурен појас во бразилскиот Jiu jitsu, а има и многу победи во кик -бокс натпревари

Кристијан е роден во Австралија но неговите бабa и дедо по татко и мајка се по потекло од Македонија- охридско и битолско.

Кристијан се надева дека еден ден ќе ја претставува Австралија како и Македонија на најголемата сцена на УФЦ (UFC)

Му посакуваме голем успех

Photos- Supplied

 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...