19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаАвстралијаИлинден ја отвора сезоната против Менли

Илинден ја отвора сезоната против Менли

Во недела : ФК Илинден го пречекува ФК Менли на домашен терен

Во Недела на 19 ти Фебруари ФК Илинден на домашен терен го пречекува ФК Менли . Натпреварот започнува во 3 часот попладне на стадионот на ФК Илинден во Рокдајл а младинците под 21 година ќе играат во 1 часот . Ова е прва игра на Илинден на домашен терен за оваа сезона . Клубот е формиран во 1969 година од група македонски Австралијци кои на тимот му го дадоа името „Илинден“, кое има посебно значење за сите Македонци низ историјата. На теренот, најважните моменти вклучуваат победи во големото финале (од различни лиги) во 1984, 2000 и 2006 година.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...