18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Австралија Спасен Силјаноски го опеа Заев во песна: ''Пуста да ти биде Заев...

Спасен Силјаноски го опеа Заев во песна: ”Пуста да ти биде Заев судбината ти што сакаш да ни ја земеш татковината”

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатиот фолк изведувач Спасен Силјаноски моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, каде што одржува концерти пред нашите иселеници. Спасен на една од прославите низ Австралија, направи мала измена на текстот од песната ”Судбина тешка” па ги насмеа Македонците во Австралија.

Погледнете за што станува збор:

РЕКЛАМА
- Реклами -