27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаАвстралијаМакедониците низ светотМакедонските во Германија во нова хумана акција: Маски со македонското знаме по...

Македонските во Германија во нова хумана акција: Маски со македонското знаме по цена од 12 евра.

Почитувани Македонки и Македонци,

Централниот Совет на Македонците во Германија покрена хуманитарна акција преку продажба на македонски маски. Секоја една маска е уникат, изработена рачно од 100% памук во Германија, а логото е везено со машина за шиење.

Трошоците за една маска изнесуваат 12€ со се поштарина.

Целта е да се соберат што повеќе средства за загрозени лица во Македонија, а тоа ќе го постигнеме доколку донираме што повеќе.

Со почит,
Централен Совет на Македонците во Германија

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...