Невреме проследено со град зафати делови од Општина Дебрца..

Невреме зафати делови од Општина Дебрца

Попладнево село Белчишта беше зафатено од силно невреме, проследено со град.

Штетите на земјоделските култури допрва ќе се проценауваат, а сигурно се големи, напиша на својот Фејсбук профил градоначалникот Зоран Ногачески.

Фотографија на TVM Television Ohrid, Macedonia.
Фотографија на TVM Television Ohrid, Macedonia.

Фотографија на TVM Television Ohrid, Macedonia.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here