2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Дебарца Невреме проследено со град зафати делови од Општина Дебрца..

Невреме проследено со град зафати делови од Општина Дебрца..

Translate (Eng):[gtranslate]

Невреме зафати делови од Општина Дебрца

Попладнево село Белчишта беше зафатено од силно невреме, проследено со град.

Штетите на земјоделските култури допрва ќе се проценауваат, а сигурно се големи, напиша на својот Фејсбук профил градоначалникот Зоран Ногачески.Фотографија на TVM Television Ohrid, Macedonia.
Фотографија на TVM Television Ohrid, Macedonia.

РЕКЛАМА

Фотографија на TVM Television Ohrid, Macedonia.

- Реклами -