22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Дебарца Општина Дебрца доби донација, заштитни маски и дезифициенци од ЕУ

Општина Дебрца доби донација, заштитни маски и дезифициенци од ЕУ

Translate (Eng):[gtranslate]

Општина Дебрца доби донација, заштитни маски и дезифициенци од ЕУ.

Денес на општина Дебрца и е доставена донација – заштитни маски и дезифициенци од страна на Делегацијата на Европската Унија.

Донацијата со содржи од:

РЕКЛАМА

Хируршки заштитни маски за еднократна употреба – 900 парчиња.
дезифициенци од по 950 ml и 500ml – вкупно 60 парчиња.
Градоначалникот Зоран Ногачески во името на граѓаните на општина Дебрца изрази благодарност до Делегацијата на Европската Унија, која континуирано ги помага проектите и актиностите на општина Дебрца.

- Реклами -