23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Австралија Мелбурн повторно под карантин поради коронавирусот

Мелбурн повторно под карантин поради коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Мелбурн, вториот по големина град во Австралија, повторно ќе биде ставен под целосен карантин поради зголемување на случаите со коронавирус, изјави премиерот на Викторија, Даниел Ендрус.

Како што пренесуваат светските агенции, повторното воведување на ограничувањата за излегување од дома ќе биде за шест недели.

– Ситуацијата со коронавирусот сега е покомплицирана од пред неколку месеци, рече Ендрус, потенцирајќи дека „мора да се преземат строги мерки за да се избегне трагедија“.

РЕКЛАМА
- Реклами -