12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Австралија Фотографија стара 21 година: Андријана, Тоше,и Каролина во Сиднеј Австралија.

Фотографија стара 21 година: Андријана, Тоше,и Каролина во Сиднеј Австралија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поп пејачката Андријана Јаневска објави фотографија стара 21 година. Ове е во врмето кога таа Каролина и Тоше, заедно беа во 2000 година во Сиднеј, Австралија. Времето кога македонската музика беше во подем и кога постојано се вадеа хитови.

“ Насмеани и распеани одиме да гледаме кошаркарски натпревар на Олимпијадата. Прекрасни спомени од едно време кога другарството беше најважно, кога зборот суета беше туѓ и кога музиката нè обединуваше. Оваа фотографија е од мојата приватна архива и ја објавувам со дозвола на Каролина и семејството на Тоше“, вели Андријана. .

РЕКЛАМА