20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаСветСрбија собори рекорд – вакцинирани 54.000 граѓани во еден ден.

Србија собори рекорд – вакцинирани 54.000 граѓани во еден ден.

Србија денеска го сруши рекордот на имунизирани граѓани.

Имено, од утринава до овој момент во Србија се вакцинирани дури 54 илјади граѓани.

Според информациите, се проценува дека до крајот на денешниот ден овој број ќе порасне на 59.000.

Исто така, според бројот на пријави за вакцинација се очекува во текот на утрешниот ден овој рекорд повторно да биде срушен.

Се проценува дека утре во Србија би можеле да бидат вакцинирани околу 70 илјади граѓани.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...