9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Австралија Жена избодена со нож во центарот на Сиднеј Австралија

Жена избодена со нож во центарот на Сиднеј Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Жена е хоспитализирана откако се здобила со убодни рани во напад со нож што се случи денеска во австралискиот град Сиднеј.

Полицијата успеа да го приведе мажот кој ја нападнал. Тој претходно се обидел со нож да нападне уште неколку луѓе, соопшти полицијата.

Според локални медиуми, пронајдено е и тело во близина на нападот, но засега нема полициски информации дека напаѓачот убил човек.

РЕКЛАМА