12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Австралија Видео МКУД Илинден Сиднеј го објави документарецот за 50 годишното постоење

Видео МКУД Илинден Сиднеј го објави документарецот за 50 годишното постоење

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонско Културно Уметничкото Друштво Илинден од Сиднеј го објави својот документарец по повод 50 гошишнината од своето постоење. Во документарецот опфатени се архивски снимки низ годините од основањето и постоењето па се до јубилејниот концерт во државниот театар на Сиднеј

 

РЕКЛАМА