28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаАвстралијаВидео МКУД Илинден Сиднеј го објави документарецот за 50 годишното постоење

Видео МКУД Илинден Сиднеј го објави документарецот за 50 годишното постоење

Македонско Културно Уметничкото Друштво Илинден од Сиднеј го објави својот документарец по повод 50 гошишнината од своето постоење. Во документарецот опфатени се архивски снимки низ годините од основањето и постоењето па се до јубилејниот концерт во државниот театар на Сиднеј

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...