15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗаедницаФотографии Хумана акција на СВ Архангел Гаврил од Сиднеј за помош...

Фотографии Хумана акција на СВ Архангел Гаврил од Сиднеј за помош на лица во Македонија

Хуманитарната Асоцијација Св. Архангел Гаврил од Сиднеј успешно изведе уште една хумана акција во која се собраа повеќе од дваесет илјади долари кои ќе бидат наменети за помош на лица во Македонија  на кои им е потребно лекување.

Во неделата на 22ри Септември во прекрасната Панорама над местото Булаи се собраа повеќе хумани македонци кои несебично донираа. Македонската група Арија и КУД Македонски Бисери од Волонгонг дополнително ја збогатија програмата.

Оваа хуманитарна организација составена од македонци од своето постоење  досега има донирано повеќе од триста илјади долари  кои беа исклучиво наменети за заболени лица од Македонија кои не беа во можност да си обезбедат средства за лекување.

 

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...