15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЗаедницаПокана до македонците во Сиднеј - Др Љупчо Ристовски од Интегра ќе...

Покана до македонците во Сиднеј – Др Љупчо Ристовски од Интегра ќе одржи форум во Сиднеј

Соопштение

На покана од поранешниот заменик градоначалник на Ливерпул а сегашен советник на кампњата на партијата Интегра г-н Петар Ристевски,  лидерот на партијата Интегра др. Љупчо Ристовски ќе одржи форум со македонците кои живеат во Сиднеј во Среда на 27 ми Ноември во 19 30 часот во просториите на Спортскиот центар Илинден во Рокдајл.

Средбата е иницирана во очи парламентарните избори во Република Македонија кои ќе се одржат во Април наредната година.

Партијата Интегра како што се вели во соопштението се дистанцира од Преспанскиот договор ,промената на името на Македонија , штетата нанесена од истиот. Партијата интегра се залага за укинување на Преспанскиот договор и санирање на последиците од промената на името.

Форумот е отворен за сите македонци од Сиднеј

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...