7.2 C
Ohrid
среда, декември 6, 2023
ПочетнаАвстралијаВидео - "Земјо Македонска" ечеше во Сиднеј и "забранетото" Сонце" на завршниот...

Видео – “Земјо Македонска” ечеше во Сиднеј и “забранетото” Сонце” на завршниот дел од ансамблот Танец

Националниот ансамбл Танец  синоќа во Сатерленд Ентертејмент центарот во Сиднеј ја заврши својата Австралиска турнеја со наслов – Танец – Душата на Македонија.

Ансамблот Танец се претстави во најдобро светло и ја воодушеви публиката во поголемите градови низ Австралија. Со изворните игри, златните вокали и музиката на оркестарот и маестро Завков Танец направи концерт кој долго ќе се памети во Австралија и пошироко. Организатор на настанот во Сиднеј беше КУД Илинден од Сиднеј.

https://www.facebook.com/shilomagazine.com.au/videos/1410678029108285/?t=5

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Се огласија од партијата на убиецот Палчо: Изразуваме најдлабоко и најискрено сочуство за загубата на два човечки живота, младата Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

За прв пат, по три дена се огласија од политичката партија „Десна“ откако стана јасно дека нивниот претседател извршил две убиства. Од партијата велат...

Долгогодишни другарчиња: Шоферот на Палчо имал и фотографија со Велибор Манев !!!

Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор против 46-годишен скопјанец со иницијали С Д...

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување, како што се шпекулираше туку била застрелана, соопшти...

Ова е уапсениот возач на Палчо: Откако бил уапсен детално ги кажал плановите на бегалецот – сам постирал слики на ФБ додека се возел...

Лицето С Д од Струмица татко на две деца е возачот кој го превезувал Љупчо Палевски Палчо осомничен за убиството на 14 годишната Вања,...