Видео – “Земјо Македонска” ечеше во Сиднеј и “забранетото” Сонце” на завршниот дел од ансамблот Танец

Националниот ансамбл Танец  синоќа во Сатерленд Ентертејмент центарот во Сиднеј ја заврши својата Австралиска турнеја со наслов – Танец – Душата на Македонија.

Ансамблот Танец се претстави во најдобро светло и ја воодушеви публиката во поголемите градови низ Австралија. Со изворните игри, златните вокали и музиката на оркестарот и маестро Завков Танец направи концерт кој долго ќе се памети во Австралија и пошироко. Организатор на настанот во Сиднеј беше КУД Илинден од Сиднеј.

Земјо Македонска – Сиднеј Австралија

Gepostet von Shilo Magazine Шило Магазин am Sonntag, 24. November 2019

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here