18 C
Ohrid
четврток, мај 6, 2021
Почетна Заедница Литературно читање во Македонското Литературно Друштво Кочо Рацин -Викторија (фотографии)

Литературно читање во Македонското Литературно Друштво Кочо Рацин -Викторија (фотографии)

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонското литературно друштво Кочо Рацин активно работи уште од 2014 година за официјално да се регистрира во Consumer Affairs Victoria на 5 април 2016. Засега брои 30 членови и отвоено е за соработка со сите македонски асоцијации во Австралија.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -