6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаАвстралијаКрвав и гол маж бегал по улици – Го фатиле на швалерисување

Крвав и гол маж бегал по улици – Го фатиле на швалерисување

Овој маж бил присилен на бегство откако го нападнал поранешниот љубовник на неговата бремена девојка. Сето тоа го забележале надзорните камери, а снимката ја шокирала јавноста – истата ја споделиле речиси сите светски медиуми.

18-годишното момче обвинето е за обид за убиство откако наводно провалило во куќата и повеќе пати го избодел мажот кој го затекнал со жената која била бремена со негово дете.

Полицијата вели дека во неделата во околу 5 часот наутро упаднале во куќата во Мелбурн во Австралија додека жртвала спиела во собата со својата девојка.

Мажот кој што бил избоден и кој има посериозни повреди пренесен бил во болница каде што и понатаму е во тешка здравствена состојба.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...