9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаАвстралијаАвстралија во шок - Ликот на Сатаната се појави во огромниот пожар...

Австралија во шок – Ликот на Сатаната се појави во огромниот пожар во Австралија

Во текот на борбата со масовните пожари во Австралија пожарникарите биле сведоци кога од густиот чад се појавила форма на сатански лик  кое се смее над огромната катастрофа што ја зафати земјата.

Не сум некој што верува во вакви појави но ова што го видовме не не остава рамнодушни изјави Крег Калверт -доброволец кој се бори со огнената стихија.

На сликата која Крег ја објави на твитер се гледа огнена стихија во висина од 100 метри и во центарот низ чадот се појавува масовна глава за кое се мисли дека е на сатаната.

Слики Канал7 и Твитер

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...