16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Австралија Австралија во шок - Ликот на Сатаната се појави во огромниот пожар...

Австралија во шок – Ликот на Сатаната се појави во огромниот пожар во Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на борбата со масовните пожари во Австралија пожарникарите биле сведоци кога од густиот чад се појавила форма на сатански лик  кое се смее над огромната катастрофа што ја зафати земјата.

Не сум некој што верува во вакви појави но ова што го видовме не не остава рамнодушни изјави Крег Калверт -доброволец кој се бори со огнената стихија.

На сликата која Крег ја објави на твитер се гледа огнена стихија во висина од 100 метри и во центарот низ чадот се појавува масовна глава за кое се мисли дека е на сатаната.

РЕКЛАМА

Слики Канал7 и Твитер

 

- Реклами -