22 C
Ohrid
понеделник, септември 28, 2020
Почетна Заедница ( Фотографии)Сиднеј – Македонската нова година Василица прославена во Џенсен Парк

( Фотографии)Сиднеј – Македонската нова година Василица прославена во Џенсен Парк

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонците од Сиднеј се собраа во паркот Џенсен на прославата  организирана од Фудбалскиот клуб Сиднеј Македонија, Културно уметничкото друштво Вардар и Културно Уметничкото друштво Илинден од Западен Сиднеј.  Посетителите се забавуваа и уживаа во традиционалната атмосфера со македонски традиционални песни и ора . Не изостанаа и скарите со традиционални македонски колбаси, кебапи и плескаваици. На настанот се собраа и средства за санирање на штетата од пожарите

 

РЕКЛАМА

foto Facebook

- Реклами -