15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаАвстралијаДр Ѓорѓе Иванов во посета на Австралија

Др Ѓорѓе Иванов во посета на Австралија

Овој месец на покана од Македонската добротворна асоцијција поранешниот претседател на Република Македонија др Ѓорѓе Иванов ќе ја посети Австралија.

Договорени повеќе активности со повеќе друштва и организации како и свечени балови во Мелбурн , Сиднеј и Волонгонг каде Иванов ќе биде почесен гостин.

На 22 ри Фебруари Иванов ќе биде во Мелбурн а следната Недела во Сиднеј и Вулонгонг.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...