22 C
Ohrid
понеделник, септември 28, 2020
Почетна Австралија Др Ѓорѓе Иванов во посета на Австралија

Др Ѓорѓе Иванов во посета на Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Овој месец на покана од Македонската добротворна асоцијција поранешниот претседател на Република Македонија др Ѓорѓе Иванов ќе ја посети Австралија.

Договорени повеќе активности со повеќе друштва и организации како и свечени балови во Мелбурн , Сиднеј и Волонгонг каде Иванов ќе биде почесен гостин.

На 22 ри Фебруари Иванов ќе биде во Мелбурн а следната Недела во Сиднеј и Вулонгонг.

РЕКЛАМА
- Реклами -