15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Австралија Мелбурн - Македонец осомничен за смртта на својата поранешна сопруга

Мелбурн – Македонец осомничен за смртта на својата поранешна сопруга

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Пандиловски вчера беше уапсен од страна на полицијата во Мелбурн во врска со смртта на  својата сопруга Елеин.Според австралиските медиуми Елеин живеела сама со својот 10 годишен син кој го имала со осомничениот Зоран а бил во бракоразводна парница. Според медиумите момчето го пронашле соседите како плаче и повикале полиција а според други извори жената не се појавила на работа па колегите повикале полиција. Елеин работела како учителка за деца со посебни потреби а полицијата го нашла телото во визбата.

Не се открива многу за нивниот живот освен дека сопружниците биле во врска уште во средношколските денови.

Обвинителството се очекува да покрене обвинение против осомничениот Пандиловски

Photo Facebook