21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Австралија Риба уби рибар во северна Австралија

Риба уби рибар во северна Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Еден рибар почина, откако голема риба скокнала во чамецот од каде ловел, го удрила мажот по градите и го убила, соопшти денеска полицијата на австралиски Северни територии.

Рибарот (56) вчера ловел риба со пријателите и семејството од брод, во близина на главниот град Дарвин, кога рибата неочекувано скокнала во пловилото, појасни полицијата.

Властите наведоа дека по ударот, човекот само паднал, по што веднаш бродот се упатил до Кулен Беј, но таму било констатирано дека тој починал на самото место. Полицијата вели дека ова бил исклучително стресен инцидент за сите на бродот.

РЕКЛАМА
- Реклами -