16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Австралија Светиот крст се фрлаше од јахта во реката Сван во Перт Австралија,...

Светиот крст се фрлаше од јахта во реката Сван во Перт Австралија, а чесниот фаќач беше Бојан Димовски…

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонците во австралискиот град Перт традиционално и оваа  година го фрлаа крстот во осветените води на реката Сван Западна Австралија, чесниот крст оваа година заври во Бојан Димоски. Во Перт, Австралија е лето а денешната температура беше 29 степени што претставуваше уште поголемо задоволство за капачите да се фрлаат во водата во поголем број.
Во Перт Западна Австралија пандемијата со корона вирусот е ставена под контрола…

РЕКЛАМА
- Реклами -