22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарца"Заедно за Дебрца"- Градоначалникот Ногачески јавно ја презенетира независната листа за членови...

“Заедно за Дебрца”- Градоначалникот Ногачески јавно ја презенетира независната листа за членови на Советот.

Драги Дебрчани.

По официјалната потврда од страна ОИК, јавно ја презентираме независната листа за членови на Советот на Општина Дебрца – “Заедно За Дебрца” предводена од носителот на листата Димче Андрески.

Сите кандидати за советници се докажани, угледни, професионални личности кои се максимално мотивирани и подготвени да работат одговорно и посветено за интересите на општина Дебрца.

Најголема е честа и обврската да им се служи на граѓаните, во решавањето на нашите заеднички потреби, барања и проблеми.

  1. 💪На 17-ти октомври сите Заедно за Дебрца бидејќи Народот Знае Најдобро!
    Стои во соопштениeто..
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...