Навивачи од Сиднеј на пат за Палермо – подршка на македонската репрезентација во дуелот со Италија

Група Македонци од Сиднеј заминаа за Италија да ја бодрат македонската репрезентација во дуелот со Италија.
Дуелот меѓу двете европски селекции ќе се игра во Палермо. Првично овој меч беше планиран да се игра во Торино, но последните скандали поврзани со Јувентус ја променија одлуката.
Потврдено е и од ФИГЦ за веста. Стадионот е “Ренцо Барбера”. Аѕурите очекуваат поддршка во клучниот дуел со Македонија во последната недела од март 2022 година.
Победникот од ова полуфинале ќе се соочи со Турција или Португалија и подобриот ќе игра на СП 2022.
Во Сиднеј дуелот ќе се пренесува во живо во СРЦ Илинден со почеток во 6 часот наутро

Со среќа

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here