9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЗаедницаНавивачи од Сиднеј на пат за Палермо - подршка на македонската репрезентација...

Навивачи од Сиднеј на пат за Палермо – подршка на македонската репрезентација во дуелот со Италија

Група Македонци од Сиднеј заминаа за Италија да ја бодрат македонската репрезентација во дуелот со Италија.
Дуелот меѓу двете европски селекции ќе се игра во Палермо. Првично овој меч беше планиран да се игра во Торино, но последните скандали поврзани со Јувентус ја променија одлуката.
Потврдено е и од ФИГЦ за веста. Стадионот е “Ренцо Барбера”. Аѕурите очекуваат поддршка во клучниот дуел со Македонија во последната недела од март 2022 година.
Победникот од ова полуфинале ќе се соочи со Турција или Португалија и подобриот ќе игра на СП 2022.
Во Сиднеј дуелот ќе се пренесува во живо во СРЦ Илинден со почеток во 6 часот наутро

Со среќа

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...