24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Естрада 17-годишната струмичанка Славица Ангелова блесна на бугарското талент шоу „The Voice“

17-годишната струмичанка Славица Ангелова блесна на бугарското талент шоу „The Voice“

Translate (Eng):[gtranslate]

Славица Ангелова од Струмица, која има 17 години ја одушеви публиката на светското популарно шоу „The Voice“ во Бугарија. Таа го пееше светскиот хит „What’s Up“ од 4 Non Blondes.

РЕКЛАМА
- Реклами -