7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЕстрадаМАКЕДОНСКАТА ГОРДОСТ КОЈА РАСТУРА НА ГАЈДА СНИМИ НОВ СПОТ !!!

МАКЕДОНСКАТА ГОРДОСТ КОЈА РАСТУРА НА ГАЈДА СНИМИ НОВ СПОТ !!!

Македонската фолкерка Елена Јовческа или попозната како македонската гајдаџика овој пат сними нов спот во едно поинакво издание. “Не ме допирај” е  новата насловена  песна од нашата Прилепчанка која изминатите денови сними и спот во соработка со ИН продукција. На снимањето таа блесна во креација на Снежана Палада, а за нејзината шминка, и фризура се погрижија вештите раце на добро познатиот стилист Алек Палада.Фотографија на Vane Petkoski.Фотографија на Elena Jovceska.

-“Не ме допирај” е песна на којашто комплетен автор е самата фолкерка, значи музика и текст, додека аранжманот е на Никола Кочанковски-Кочан. Станува збор за малку поразличен стил од досега испеаните песни, нешто како поп-фолк, модерен текст, модерна музика.Фотографија на Vane Petkoski.

Спотот ќе може да се погледне за скоро време…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...