МАКЕДОНСКАТА ГОРДОСТ КОЈА РАСТУРА НА ГАЈДА СНИМИ НОВ СПОТ !!!

Македонската фолкерка Елена Јовческа или попозната како македонската гајдаџика овој пат сними нов спот во едно поинакво издание. “Не ме допирај” е  новата насловена  песна од нашата Прилепчанка која изминатите денови сними и спот во соработка со ИН продукција. На снимањето таа блесна во креација на Снежана Палада, а за нејзината шминка, и фризура се погрижија вештите раце на добро познатиот стилист Алек Палада.Фотографија на Vane Petkoski.Фотографија на Elena Jovceska.

-“Не ме допирај” е песна на којашто комплетен автор е самата фолкерка, значи музика и текст, додека аранжманот е на Никола Кочанковски-Кочан. Станува збор за малку поразличен стил од досега испеаните песни, нешто како поп-фолк, модерен текст, модерна музика.Фотографија на Vane Petkoski.

Спотот ќе може да се погледне за скоро време…

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here