0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Естрада Драган Вучиќ за Влигден врти јагне на ражен, ама на плажите во...

Драган Вучиќ за Влигден врти јагне на ражен, ама на плажите во Грција…

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот водител Драган Вучиќ Велигденските празници ги поминува во соседна Грција.

Тој од таму објавува фотографии и видеа за тоа како си поминува и со кој ужива.

РЕКЛАМА

„Христос воскресе, за многу години“, напиша Вучиќ во опис на фотографијата на која позира покрај јагне на ражен.