7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЕстрадаРаперот Тони Зен е горд татко и за прв пат јавно го...

Раперот Тони Зен е горд татко и за прв пат јавно го покажа неговиот син

Кон почетокот на месец април во медиумите беше објавено дека Тони Петковски или попознат како Тони Зен, не само што се оженил, туку станал и татко.

Извесен период Тони е целосно повлечен од јавниот живот, односно експонирањето пред очите на јавноста, а исклучок се неговите настапи како диџеј.

Имено, набрзо по бракот со неговата избраничка Валентина Јованова, тие станаа горди родители на синче кое до носи името Јасен.

Бебенцето сега има околу два месеси, а гордиот тато Тони иако не практикува да биде активен на социјалните мрежи, овој пат за својот наследник направи искулучок, па реши на сите да им го покаже своето слатко и насмеано бебенце.

За фотографиите на Инсатграм профилот доби многу лајкови, и пред се честитки со коментар синот да е здрав и жив и цел живот да ги радува мама и тато.

Инаку, кога е во прашање неговата музичка кариера, Тони Зен го издаде својот шести по ред соло албум со наслов „Од изворот на изборот“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...