7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЕстрадаНа скопскиот аеродром се организира пречек, наместена е и бина....

На скопскиот аеродром се организира пречек, наместена е и бина….

Новинарски екипи на скопскиот аеродром го чекаат пристигнувањето на Тамара Тодевска, македонската претставничка на Евровизија, која го освои најдобриот пласман до сега. Се очекува Тамара да пристигне во секој момент од Тел Авив.

На аеродромот е веќе поставена бина, каде најверојатно Тамара ќе се обрати и ќе ја испее песната „Proud“ со која настапи на европскиот фестивал. Иако не беше најавен организиран пречек, се очекува на аеродром да бидат присутни и обожаватели на македонската поп ѕвезда која постигна интеранционален успех.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...