15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЕстрадаТогаш пееја за Македонија: Тамара, Врчак и Адријан Гаџа ја претставуваа Македонија...

Тогаш пееја за Македонија: Тамара, Врчак и Адријан Гаџа ја претставуваа Македонија на Евросонг во 2008 год

Тамара, Врчак и Адријан Гаџа со композицијата „Во името на љубовта“, ја претставија Македонија на изборот на песна за Евровизија што  се одржа од 22 до 24 мај во 2008 година во Белград

Вака одлучија телевизиските гледачи во 15-минутно гласање и петчеленото стручно жири, кои ги оценуваа 15-те композиции кои беа изведени на националниот избор за песна на Евровизија што се одржа во „Метрополис“ арената во Скопје.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...