25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Естрада Тогаш пееја за Македонија: Тамара, Врчак и Адријан Гаџа ја претставуваа Македонија...

Тогаш пееја за Македонија: Тамара, Врчак и Адријан Гаџа ја претставуваа Македонија на Евросонг во 2008 год

Translate (Eng):[gtranslate]

Тамара, Врчак и Адријан Гаџа со композицијата „Во името на љубовта“, ја претставија Македонија на изборот на песна за Евровизија што  се одржа од 22 до 24 мај во 2008 година во Белград

Вака одлучија телевизиските гледачи во 15-минутно гласање и петчеленото стручно жири, кои ги оценуваа 15-те композиции кои беа изведени на националниот избор за песна на Евровизија што се одржа во „Метрополис“ арената во Скопје.

РЕКЛАМА
- Реклами -