16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Естрада Пораснавме со неговата музика но за жал тој денес не напушти: Македонската...

Пораснавме со неговата музика но за жал тој денес не напушти: Македонската естрада се простува од Момо Николовски

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина Момо Николоски, македонскиот пејач кој не успеа да ја добие битката со тешката болест.

Тажната вест ја објави на Фејсбук неговата сопруга, а семејството и пријателите праќаат пораки за сочувство.

Валбурга редовно информираше и за здравствената состојба на Момо при неговата хоспитализација. Бараше помош и поддршка, но Момо го загуби животот.

РЕКЛАМА
- Реклами -