-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЕстрада(ВИДЕО) Лила го чистеше изметот на животните во Зоолошката градина во Скопје

(ВИДЕО) Лила го чистеше изметот на животните во Зоолошката градина во Скопје

Македонската водителка Лила Филиповска на својот Инстаграм профил сподели видео на кое даде пример за сите граѓани како да се однесуваат кон животните во Зоолошката градина во Скопје. Таа ги предупреди сите дека со давање на секаква храна на животните може само да се наштети.

Исто така, истакна дека освен што се фотографира таа и помага во чист

ење на живеалиштата на животните.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...