-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЕстрада17-ГОДИШНАТА АНГЕЛА ЛАВРОВСКА Е ВИСТИНСКИ ТАЛЕНТ ЗА ПЕЕЊЕ

17-ГОДИШНАТА АНГЕЛА ЛАВРОВСКА Е ВИСТИНСКИ ТАЛЕНТ ЗА ПЕЕЊЕ

Прв кавер на Ангела Лавровска во соработка со Христијан Петковиќ.
Ангела Лавровска е родена на 17 август 2002 година во Битола, и учи во гимназијата “Таки Даскало”.Покрај музиката Ангела се занимава исто така со тренирањe одбојка, но музиката е нејзината слаба страна. Долгоочекуваната желба конечно стана реалност за Ангела, таа неодамна го сними нејзиниот прв кавер од Celine Dion My Heart Will Go On.

Во продолжение може да ги слушнете нејзините вокални способности:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...