4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗаедницаСоопштение -Хуманитарната Организација Св Арахангел Гаврил организира Добротворeн Ручек за...

Соопштение -Хуманитарната Организација Св Арахангел Гаврил организира Добротворeн Ручек за помош на заболени лица

Хуманитарната Организација Св Арахангел Гаврил организира Добротворeн Ручек на Недела 22 Септември 2019 во 12ч во PANORAMA HOUSE, Princes Highway, Bulli Tops Средствата ќе бидат наменети за лекување на Стефан Ивановиќ и Билјана Костова Цена на влезниците за возрасни е $100 за деца $65 За информации и карти јавете се за Sydney кај Влатко Неделкоски: 0416 107 967 за Wollongong kaj Верица Сајдовска: 0404811296 и Зоран Димески: 0403711337 или кај било кој член на Хуманитарната Организација Св Арахангел Гаврил

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...