-0.1 C
Ohrid
сабота, јануари 22, 2022
Почетна Заедница Започнува Македонскиот Филмски Фестивал во Сиднеј

Започнува Македонскиот Филмски Фестивал во Сиднеј

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот Филмски Фестивал -Денови на Македонската кинематографија заппочнува на 05ти Октомври со филмот Господ постои името и е Петрунија на режисерката Теона Митевска-Стругар

Отворањето на фестивалот и свечената  вечер ќе се одржи на во Сабота на 5ти Октомври во   Hurstville Civic Theatre  во  7pm. За повеќе инормации јавете се на 0438610133

 

РЕКЛАМА