10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗаедницаЗапочнува Македонскиот Филмски Фестивал во Сиднеј

Започнува Македонскиот Филмски Фестивал во Сиднеј

Македонскиот Филмски Фестивал -Денови на Македонската кинематографија заппочнува на 05ти Октомври со филмот Господ постои името и е Петрунија на режисерката Теона Митевска-Стругар

Отворањето на фестивалот и свечената  вечер ќе се одржи на во Сабота на 5ти Октомври во   Hurstville Civic Theatre  во  7pm. За повеќе инормации јавете се на 0438610133

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...