9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЕстрадаНеодамна кажа дека Јовано Јованке и Кажи, кажи облаче ле бело се...

Неодамна кажа дека Јовано Јованке и Кажи, кажи облаче ле бело се бугарски песни, а сега замина во Бугарија да сними нов спот.

Неодамна- Елена Велевска најдобрите стари Македонски песни ги направи бугарски.

Елена: Во Австралијамногу се пее бугарска музика, и тоа често знам да го направам на нашите концерти. Бидејќи има неколку хитови кој што без нив не може да се помине вечерта.

Новинарката ја праша: Кои се тие хитови?

Елена: Па тие се Ја кажи ми ле обчале ле бјало, Јовано Јованке се пее доста и овдека.

По објавата на видеото, Елена Велевска на нејзиниот ФБ профил се извини до Македонците, велејќи дека погрешно се изразила.

– Тврдам и стојам зад тоа дека “Јовано Јованке”, “Кажи,кажи облаче ле бело” се македонски песни, препеани и во Бугарија и се пеат на секој настап – изјави Елена.

Но Елена не застана на оваа изјава, таа деновиве снимаше и нов спот во Бугарија насловен како “Зоро моја румена”.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...