11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЕстрада“ЌЕРКО МАЈКИНА“: Сузана Спасовска со солзи во очите запеа на свадбата на...

“ЌЕРКО МАЈКИНА“: Сузана Спасовска со солзи во очите запеа на свадбата на својата ќерка (фото)

Викендов популарната македонска фолк-пејачка Сузана Спасовска ја омажи  ќерка си Теона Спасовска.

Веселбата беше во познат скопкси ресторан каде што главна за целата веселба  беше  мама Сузе која со солзи во очите се фати за микрофонот.

Познатата македонска пејачка пред месец на својот Фејсбук профил откри дека нејзината Теона решила да заплови во брачните води, па им посака на сите родители да си ја дочекаат истата среќа.

 

 

– Е, да! Полека,полека си се спремаме за свадба. Има уште време. Верувам дека на сите родители еден од поголемите проекти во животот им е да си ги омажат и оженат своите чеда. Им честитам на сите со најновата песна што ја отпеав на Лешочкиот Фолк Фест 2019г. „Среќно мајкина“, пишува Сузана.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...